top of page

Liepājas muzejs aicina uz lekciju par Japānas mākslu un origami darbnīcu

Ceturtdien, 20. jūnijā, plkst. 17 Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izstāžu kuratore un pētniece Kristīne Millere lasīs lekciju par Japānas kultūru un mākslu, savukārt lekcijas noslēgumā varēs piedalīties origami darbnīcā.


Japānas kultūru un mākslu Eiropa sāka plašāk iepazīt tikai pēc 1868. gada, kad Japāna atvēra savas robežas pasaulei. Japānas māksla strauji kļuva populāra, ietekmējot daudzus pasaules māksliniekus un mākslas stilus. Priekšmeti, ko Japānas meistari radīja Eiropai atšķīrās no tiem, kādi tika veidoti vietējai auditorijai. Sarunas laikā Kristīne Millere aplūkos, kādas ir šīs atšķirības un kāpēc tādas izveidojās.


Papildus tam lekcijā aplūkotās tēmas būs par galvenajiem mākslas virzieniem Japānā, Japānas keramiku un porcelānu – priekšmeti vietējai auditorijai un eksporta porcelāns, to galvenajām atšķirībām. Tāpat lektore runās arī par lakas priekšmetiem, ieskicējot ar ko īpaša ir Japānas laka. Lektore apskatīs arī Japānas glezniecību un grafiku, galvenās atšķirības starp tām, kā arī Japānismu un tā ietekmi Eiropā un Latvijā.


Kristīne Millere pēta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Āzijas mākslas kolekciju, veido Āzijas mākslas izstādes un kultūras pasākumus, kā arī strādā pie zināšanu dekolonizācijas jautājumiem muzejos. Kopš 2021. gada Kristīne ir Eiropas Āzijas kolekciju tīkla valdē kā viceprezidente, strādājot pie Āzijas kultūras mantojuma kartēšanas Baltijas valstīs.


Lekcijas noslēgumā dalībnieki būs aicināti piedalīties origami mākslai veltītā radošajā darbnīcā. Origami ir tradicionāla Japānas papīra locīšanas māksla, kurā, neizgriežot un nelietojot līmi, no papīra tiek veidotas izsmalcinātas un dekoratīvas formas. Tās vēstures aizsākumus datē aptuveni ar 6. gadsimtu, kad papīrs ienāca japāņu dzīvē no Ķīnas.


Jau ziņots, ka līdz 30. jūnijam Liepājas muzeja anfilādē aplūkojama Japānas

Tohoku reģiona lietišķās mākslas izstāde “Pārsteidzošā Japānas Tohoku lietišķā

māksla”, kurā apkopoti 70 apkopoti dažāda žanra lietišķās mākslas darbi –

keramika, lakas izstrādājumi, tekstils, metāla izstrādājumi, koka un bambusa

izstrādājumi un citi.


Informējam, ka lekcijas laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli

tiks izmantoti pasākuma un Liepājas muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma

norises vietā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/a audio vai vizuālajā

materiālā.


Rasa Zālīte,

Liepājas muzeja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Mob. tālr. +371 22333723Foto: Kristīne Millere (foto no personīgā arhīva) un Liepājas muzeja publicitātes foto no

izstādes “Pārsteidzošā Japānas Tohoku lietišķā māksla”.


1 view0 comments

Comentarios


bottom of page