top of page

Kāpēc Latvijas iedzīvotāji turpina atdot savu naudu krāpniekiem?Šogad laikā no 1. janvāra līdz 30.aprīlim Latvijas iedzīvotājiem izkrāpti jau 7,1 milj. EUR. Un šo summu krāpnieki ieguvuši ar īpašnieku piekrišanu, proti, krāpnieku upuri paši ir apstiprinājuši darījumus bankā. Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad gada laikā tika izkrāpti aptuveni 12 milj.EUR, šogad krāpniecību skaits ir pieaudzis.


Latvijas Banka ir izveidojusi neformālās izglītības programmas moduli "Finanšu drošības pamati: Kā nosargāt savu naudu un atpazīt finanšu krāpniekus".


Nodarbības sniegs iespēju iedzīvotājiem uzlabot savas zināšanas un prasmes, lai nodrošinātu savu datu un naudas aizsardzību pret krāpniecību.

Šobrīd Grobiņas Pieaugušo izglītības centrā notiek šī mācību moduļa pilotēšana Izglītības un zinātnes ministrijas īstenotā Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekta “Nacionālie koordinatori dalības pieaugušo izglītībā veicināšanai Latvijā” ietvaros. 


Mācībām vēl ir iespējams pievienoties. Pirmā nodarbība notiks 6.jūnijā plkst.11:00 - 14:00, M.Namiķa ielā 19, Grobiņā.


Tēmas, kuras tiks apskatītas, ietver:

1. Finanšu krāpnieki un tavu datu drošība

2. Krāpnieciski telefona zvani, īsziņas un e-pasti

3. Romantiskā krāpšana. Krāpšana ar ziņu par mantojumu

4. Naudas mūlis. Krāpnieciski darba piedāvājumi

5. Investīciju krāpšana. Kredītu krāpšana

6. Droši pirkumi internetā. Loteriju krāpšana

7. Apkopojums par krāpšanas veidiem


Papildus šiem teorētiskajiem aspektiem modulis piedāvās praktiskus uzdevumus ar reāliem piemēriem, kā arī videomateriālus, audio piemērus un skaidrojumus, lai palīdzētu labāk saprast šīs tēmas un veicinātu efektīvu mācību pieredzi.

Pieteikšanās šeit vai zvanot, rakstot mob.t. 25903405, grobinas.pic@dkn.lv


Izzglītoties par kiberdrošību un dažādiem finanšu krāpniecības veidiem var dažādos semināros un tiešsaistes materiālos. Šeit esam apkopojuši informāciju par tuvākajām iepējām un pieejamiem materiāliem -13. jūnijā no plkst. 11.00 līdz 13.00 EPALE Latvija sadarbībā ar biedrību Women4Cyber Latvia aicina pievienoties EPALE Akadēmijas 2024. gada trešajām tiešsaistes vebināram “Kiberdrošības pamati: kā pasargāt sevi digitālajā vidē”.

Dalība vebinārā ir bez maksas.

Visus interesentus aicinām pieteikties līdz 11. jūnijam, aizpildot reģistrācijas anketu ŠEIT.Prezentācija par finanšu drošību. Kā atpazīt finanšu krāpnieku, viltus īsziņas, e-pasta vēstules un tīmekļa vietnes? Kādi ir izplatītākie finanšu krāpniecības veidi? Kā izklausās romantiskais krāpnieks un kas ir naudas mūlis?


Un šeit dažādas prezentācijas par ar kiberdrošību saistītām tēmām -


Kāpēc cilvēki atdod naudu krāpniekiem? Motīvi ir dažādi, tomēr izsķirošas ir zināšanas un prasmes digitālajā un finanšu jomā. Aicinām iedzīvotājus izglītoties un kļūt par vēstnešiem saviem radiem, kaimiņiem, paziņām, lai strauji mazinātu krāpniecības gadījumus.3 views0 comments

Comentários


bottom of page