top of page

Kā plānot savas finanses?

Updated: Nov 14

Nauda ir neatņemama mūsu ikdienas dzīves daļa, un ir svarīgi mācīties to pārvaldīt, neatkarīgi no tā, cik lielas vai mazas ir personīgās finanses. Finanšu plānošana ir grūta, jo tas nozīmē savu izdevumu kontroli un samazināšanu. Tomēr tā ir iespēja uzlabot savu finansiālo stāvokli un sasniegt finansiālu neatkarību. Naudas lietas būtiski ietekmē arī mūsu labsajūtu un attiecības ar apkārtējiem. Pēc Latvijas Bankas pētījuma datiem nauda ir 3. izplatītākais stresa avots Latvijas iedzīvotājiem, 39% iedzīvotāju naudas līdzekļi nepietiek visiem izdevumiem, bet 57% iedzīvotāju ikdienā ir grūti tikt galā ar neplānotiem izdevumiem.


Lai uzlabotu iedzīvotāju finanšu pratību Latvijas Banka ir izveidojusi izglītības programmu "Manupersonīgo finanšu plānošana", ko Grobiņas PIC sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekta „Nacionālie koordinatori Eiropas programmas ieviešanai Latvijas pieaugušo izglītībā”(Nr. 10105130 - NCLV - ERASMUS-EDU-2021-AL-AGENDA-IBA) ietvaros piedāvā Dienvidkurzemes iedzīvotājiem.


Nodarbības uzsāksim jau 6.novembrī un tās notiks pirmdienās un ceturtdienās no plkst. 10:00 -13:00 līdz 8. decembrim. Var pieteikties visam kursam vai atsevišķām nodarbībām.
6 views0 comments
bottom of page