top of page

Finanšu pratības nedēļa 2024

No 18. līdz 24. martam Latvijā jau 11. reizi notiks finanšu pratības nedēļa, kas ir gada nozīmīgākais notikums finanšu pratības jomā, kā norisi koordinē Latvijas Banka. Šogad "Finanšu pratības nedēļas 2024" laikā visā Latvijā notiks vairāk nekā 90 pasākumi, kuri būs saturiski daudzveidīgi un noderēs ikvienam.

Ik gadu Finanšu pratības nedēļas laikā dažādas institūcijas piedāvā iniciatīvas, kuru mērķis ir uzlabot iedzīvotāju naudas prasmi. Īpaša uzmanība tiek pievērsta jauniešu finanšu pratības veicināšanai, bet iespēja savas zināšanas uzlabot ir ikvienam. Pasākumi notiks gan klātienē, gan attālināti, gan Rīgā, gan reģionos.

Vairākums aktivitāšu būs veltīts iedzīvotāju finanšu drošības stiprināšanai, lai mazinātu finanšu krāpniecību Latvijā. Tā būs arī Latvijas Bankas prioritāte. Šogad Latvijas Banka īpašu uzmanību pievērsīs mazāk aizsargāto iedzīvotāju izglītošanai par finanšu drošību, skaidrojot krāpniecības veidus un būtiskākos drošības aspektus vieglajā valodā un sadarbībā ar "Smart-ID" izstrādājot ceļvedi drošai autentifikācijas rīka lietošanai.

Latvijas Bankas darbinieki arī apmeklēs vairāk nekā 40 Latvijas skolu, vadot nodarbības par inflāciju, drošu ieguldīšanu, finanšu krāpniecību un budžeta plānošanu. Kā ik gadu, notiks seminārs skolotājiem, kurā tiks runāts par finanšu plānošanu, uzkrājumu veidošanu, noguldījumu struktūru Latvijā. (plašāk www.naudasskola.lv)

Sīkāka informācija par šīm un citām nedēļas aktivitātēm pieejama Naudas skolas sadaļā – notikumu kalendārs


   Lai uzlabotu iedzīvotāju finanšu pratību visā Latvijā, sākta izglītības programma "Kļūsti par naudas pratēju!", kuru izstrādājusi Latvijas Banka sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un Eiropas Savienības (ES) programmas "Erasmus+" projektu "Nacionālie koordinatori Eiropas programmas ieviešanai Latvijas pieaugušo izglītībā". 22 Latvijas pašvaldībās iedzīvotājiem jau tagad ir iespēja apgūt pirmo programmas moduli "Manu personīgo finanšu plānošana".


 Arī Dienvidkurzemes ieedzīvotājiem ir iespēja pieteikties šim modulim un piedalīties nodarbībās, kur varēs apgūt tādas tēmas, kā personīgā budžeta plānošana, ienākumu un izdevumu plānošana un kategorizēšana, uzkrājumu nozīme, pensijas līmeņi un to atšķirības un apdrošināšanas veidi. Nodarbību laikā strādāsim ar latvija.gov.lv, tāpēc būs nepieciešami digitālie rīki, lai tai piekļūtu, piemēram, internetbanka, eID karte un lasītājs, e-paraksts.


      Programmas apguvei nepieciešmas pamata datora un intereta lietošanas prasmes, kā arī derīgs identifikācijas rīks, lai varētu izmantot Latvija.gov.lv un citus pakalpojumus.

Ja nepieciešams uzlabot digitālās prasmes vai izveidot e-parakstu, aicinām pieteikties programmai "No e-pasta līdz e-parakstam", pieteikšanās šeit.

   

Pieteikšanās, aizpildot pieteikuma formu šeit, vai rakstot e-pastu grobinas.pic@dkn.lv vai zvanot pa tālr. 28382001, 25903405.

      Nodarbības uzsāksim 16.aprīlī plkst. 15:00, kad vienosimies par konkrētiem laikiem un formu(ja grupas dalībnieku digitālo prasmju līmenis to ļaus, nodarbības varam organizēt arī tiešsaistē), ņemot vērā visu dalībnieku iespējas. Nodarbības notiks Grobiņas Pieaugušo izglītības centrā, M.Namiķa ielā 19, Grobiņā, Dienvidkurzemē. Ja grupa nokomplektēsies (vismaz 8 dalībnieki) citur novadā, meklēsim iespējas tās organizēt tuvāk dalībnieku mājām, vai tiešsaistē.
24 views0 comments

Comments


bottom of page