top of page

Dzimtas koka veidošana - lekcijas Nīcā un Cīravā

"Mans dzīves gājums sākas ilgi pirms manas dzimšanas, es izdzīvoju savas dzimtas nolikto likteni un mani senči patiesībā dzīvo caur mani."

Kas cilvēku veido patiesi stipru, kas tam dod mieru un spēku arvien pilnveidot savu sētu, savas mājas, ciemu un valsti? Vai tā varētu būt piederības sajūta? Varbūt tā ir saikne ar mūsu zemi un tās vēsturi, ko visskaudrāk varam izjust caur mūsu senču gaitām. Tik daudz stāstu, tik daudz dažādu likteņu un tie visi savijas tagadnes mūsos. Atklājoties arvien jaunam pavedienam kādā no dzimtas zariem, var atklāt, ko jaunu arī par sevi. Kur un kā meklēt informāciju par savu dzimtu?

Piedāvājam apmeklēt divas lekcijas, kurās varēs uzzināt, kā izmantot interneta resursus, arhīvus, stāstus, lai sāktu veidot savas dzimtas koku.


  • Lekcija Dzimtas koka veidošana - novadpētnieks Varis Sants - mans dzīves gājums sākas ilgi pirms manas dzimšanas, es izdzīvoju savas dzimtas nolikto likteni un mani senči patiesībā dzīvo caur mani. Kur un kā meklēt savus senčus? Pieteikšanās, aizpildot pieteikuma formu šeit.

9.aprīlī, plkst. 15:00-19:00, Tautas nams, Cīrava, Cīravas pagasts, Dienvidkurzemes novads.


  • Lekcija "Dzimtas vēstures pētniecība: ar ko sākt un kur meklēt" - Kā un kur internetā var atrast ziņas par senčiem un kā izmantot atrasto informāciju tālākajos meklējumos. Par to pastāstīs tīmekļa vietnes Ciltskoki.lv veidotājs Egils Turss. Pieteikšanās, aizpildot pieteikuma formu šeit .

13.aprīlī, plkst 11:00 - 15:00, Nīca (precīzu vietu izziņosim)

Aicinām ņemt līdzi savas ierīces - planšetes, portatīvie datori, jo lekcijas laikā varēs sekot līdzi un praktiski izmēģināt un sākt savus pirmos meklējumus, kā rī uzzināt jaunus meklēšanas knifus. Tiem, kuri ņems līdzi savus datorus vai planšetes, būtu labi jau iepriekš reģistrēties http://www.ciltskoki.lv, https://raduraksti.arhivi.lv, https://www.familysearch.org. Kā arī, var piesekot šīm FB grupām https://www.facebook.com/groups/ciltskoki.lv https://www.facebook.com/groups/liepajas.aprinka.dzimtas.


Jautājumu gadījumā zvaniet/rakstiet Ievai 25903405.


Lekcija notiek Erasmus+ projekta “SUSDEVALUES” konferences "Ģimenes vērtības" ietvaros.


Atrodoties Grobiņas PIC pasākuma norises vietā, dalībnieks piekrīt, ka pasākuma laikā viņš var tikt filmēts un/ vai fotografēts un attēls vai video kadri ar viņu var tikt publicēti iestādes publicitātes vajadzībām.


 Projektu SUSDEVALUES ("Sabiedrības ilgtspējīga attīstība, pārskatot vērtības") (projekta nr. 2022-1-LV01-KA220-ADU-000085017)ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Savienība. Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autora personīgos uzskatus un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un Kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA nenes atbildību par paustajiem uzskatiem.66 views0 comments

Commentaires


bottom of page